W dobie wirtualnych zakupów internet to często pierwsze miejsce, do którego udajemy się, by kupić potrzebne rzeczy. Coraz częściej w sieci kupujemy też produkty niezbędne do działania naszych firm. A czy wiesz, że o wiele więcej korzyści niesie za sobą partnerstwo biznesowe ze sklepami zlokalizowanymi niedaleko nas?

Przykładem takiej relacji biznesowej jest współpraca firmy, której pracownicy muszą być zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt BHP, i lokalnego sklepu z tym asortymentem.

Lokalny sklep BHP: zakupy od ręki

Zdarza się, że sytuacja w zakładzie pracy – związana z zatrudnianiem nowych pracowników – jest bardzo dynamiczna. Skutkuje to tym, że niejednokrotnie kaski ochronne, maski czy sprzęt do ochrony słuchu potrzebne są niemal natychmiast. Mimo ogromnych zalet, jakie niesie za sobą zamawianie tych przedmiotów w internecie, to pozostajemy zależni od logistyki sklepu internetowego i firm kurierskich.

Żeby wykluczyć ewentualne opóźnienia, wystarczy wybrać się do lokalnego sklepu BHP. Tam najczęściej wszystko można dostać od ręki – tylko w przypadku bardzo rzadkiego sprzętu konieczne jest dłuższe oczekiwanie na produkt. Warto jednak wiedzieć, że lokalne sklepy BHP mają najczęściej sieć kontaktów, dzięki czemu o potrzebny sprzęt mogą zapytać u źródła, bez pośredników, których obecność tylko wydłużałaby czas oczekiwania.

Na miejscu zbadasz jakość produktów

Kiedy kupujemy sprzęt BHP w internecie, nie znamy do końca gatunku materiałów, z których zostały zrobione ochraniacze, gogle czy obuwie ochronne. Sprzedawcy internetowi co prawda robią opisy przedmiotów, ale dopóki sami nie zobaczymy np. odzieży roboczej, nie jesteśmy w stanie ocenić jej jakości. Dobrze zrobione zdjęcia potrafią dobrze zaprezentować produkt, ale w przypadku tak newralgicznego sprzętu istotny jest nie tylko wygląd, ale jego trwałość i tym samym bezpieczeństwo, które zapewnia. Dlatego warto rozważyć wizytę w lokalnym sklepie BHP, aby móc samodzielnie dotknąć i obejrzeć sprzęt, a także zapytać sprzedawcę o materiały.

Profesjonalne doradztwo

To kolejna zaleta wizyty w lokalnym sklepie BHP: tu nie tylko zrealizujesz transakcję, ale zyskasz możliwość konsultacji. Pracownicy sklepów BHP to osoby, które mają szeroką wiedzę na temat oferowanego asortymentu. Ich zadaniem jest służyć radą i rozwiewać wątpliwości na temat sprzętu BHP. Jeżeli więc nie wiesz, który sprzęt wybrać, o wiele łatwiej będzie skonsultować się z osobą dostępną za ladą fizycznego sklepu, niż prowadzić asynchroniczne konwersacje ze sklepem internetowym.

Na miejscu drożej niż w internecie? To mit

Klienci często obawiają się, że w lokalnych sklepach BHP są wysokie ceny. Ta obawa nie jest bezzasadna, bo w wielu sklepach właśnie tak to wygląda – marża narzucona na produkt sprawia, że cena zbyt odbiega od oczekiwań klienta. Lokalne sklepy BHP, oprócz koniecznego do rozwoju biznesu zysku, mają jednak jeszcze jeden ważny priorytet: jest nim partnerstwo biznesowe z klientami. W związku z tym często na stałych klientów czekają atrakcyjne rabaty, najszybciej dowiadują się oni o wyprzedażach i promocjach. Pozostając w dobrych relacjach z lokalnym sklepem BHP, można liczyć na korzystne ceny, które jeśli odbiegają od cen w internecie, to tylko na korzyść klienta.

Jeżeli więc potrzebujesz szybko i sprawnie wyposażyć swoich pracowników w dobrej jakości sprzęt BHP, warto rozpatrzyć nawiązanie relacji ze sklepem BHP zlokalizowanym blisko Twojego miejsca zamieszkania lub siedzimy firmy.

Partnerem wpisu jest sklep Świat BHP w Bydgoszczy.