Elementy stroju roboczego powinny być należycie dobrane i zawsze wykonane z materiałów doskonałej jakości. Na szczęście rynkowa oferta jest pod tym względem dość bogata, co jednak nie oznacza, że wszystkie proponowane klientom produkty wyróżnia jednakowo wysoka jakość. Jeśli komuś zależy na tym, aby sięgać po odzież roboczą z wyższej półki, powinien zawsze kierować swoje kroki do sklepów uznanych i stawiających na zaopatrzenie renomowanych marek. Niekoniecznie musi tu chodzić o sprzedaż stacjonarną, ponieważ artykuły BHP i stroje dla pracowników są oferowane także w sieci. Internetowe sklepy i hurtownie mają często ten walor, że są w stanie zaproponować chętnym znacznie szerszy asortyment i do tego w naprawdę przystępnym wariancie cenowym. Nie dziwi zatem, że pracownicy oraz pracodawcy sięgają do tych ofert coraz powszechniej.

Co personel powinien nosić w zależności od miejsca pracy?

Typowe obszary działalności, w jakich korzysta się z odzieży roboczej oraz akcesoriów ochronnych, to przeważnie przemysł oraz branża remontowo-budowlana. Nierzadko z rozwiązań tych korzysta też kadra zakładów odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni i gospodarkę leśną czy też prowadzenie robót drogowych. Standardowa odzież robocza stosowana w codziennych działaniach to między innymi spodnie robocze, specjalne kurtki i bluzy, kamizelki czy kombinezony. Nie sposób w tym kontekście nie wspomnieć również o obuwiu BHP – odpornym na uszkodzenia mechaniczne, kontakt z chemikaliami czy innymi czynnikami. Wszystkie te produkty są każdego dnia użytkowane przez wiele tysięcy zatrudnionych na różnych stanowiskach. Jakość strojów i butów powinna być wysoka, bo decydują one o komforcie, ale czasami także bezpieczeństwie.

Dobre spodnie robocze – na co należy zwrócić uwagę?

Jak już sygnalizowano, na liście kluczowych elementów stroju dla pracowników w różnych obszarach są z pewnością spodnie. W świecie odzieży roboczej znaleźć można odmienne od siebie modele – zarówno długie, jak i krótkie. Użytkowanie roboczych szortów jest dopuszczalne, a czasami wręcz rekomendowane latem i wszędzie tam, gdzie panują wysokie temperatury, a normy bezpieczeństwa nie wymuszają konieczności ubierania się „na długo”. W obu przypadkach spodnie robocze posiadają charakterystyczne cechy – między innymi znaczną ilość pojemnych kieszeni czy przegródek. Pozwalają one na przechowywanie podręcznych narzędzi, niewielkich części niezbędnych do działań czy choćby telefonu komórkowego. Nie brakuje także wariantów z oddzielną przestrzenią na przymiar – przydatny szczególnie budowlańcom. Stroje te powinny być wykonane z trwałych tkanin, które w razie konieczności można poddawać intensywnym zabiegom prania i czyszczenia chemicznego.

Gdzie kupować spodnie robocze, aby spełniały one oczekiwania?

Osoby chcące zaopatrywać się w odzież roboczą dobrej jakości, która łączy walory funkcjonalne z wygodą codziennego użytkowania, muszą być dociekliwe i rozglądać się za tymi produktami, za którymi stoi renoma wytwórcy i rzetelność sprzedawcy. Świetnym wyborem będą z pewnością spodnie robocze, kurtki czy kombinezony włoskiej marki Beta. Są one oferowane przez internetową hurtownię Muntech24.pl, jaka obsługuje nabywców z całej Polski. – Mamy w magazynie różne typy spodni roboczych, a poza tym inną odzież roboczą oraz obuwie – mówi pan Szymon, zajmujący się zaopatrzeniem. – Realizujemy zamówienia w krótkim czasie, co nasi klienci bardzo doceniają. Są nimi czołowe przedsiębiorstwa remontowo-budowlane, a także zakłady przemysłowe – dodaje. Polecane w tym przypadku spodnie są uszyte z mieszanki trwałego poliestru oraz bawełny o gramaturze 260 g/m2. Kieszenie posiadają wzmocnienia ze wstawek typu Oxford, a produkty jako całość są zgodne z europejską normą EN340/1.