Wielu kierowców stających przed koniecznością ubezpieczenia auta zwraca szczególną uwagę na koszt polisy. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku młodych kierowców, którzy nie posiadają wysokich zniżek. W takim przypadku koszt ubezpieczenia może wynosić nawet kilka tysięcy złotych rocznie, co stanowi duże obciążenie dla posiadanego budżetu. Istnieją jednak skuteczne sposoby na obniżenie kosztów. Korzystając ze sprawdzonych metod można zdecydowanie taniej kupić ubezpieczenie i wybrać produkt, który będzie gwarantował pełną ochronę. Prezentujemy najlepsze sposoby na to, aby łatwo zaoszczędzić na polisie i zawsze móc cieszyć się pełną ochroną.

Warto wybierać ubezpieczenie samochodu w pakiecie

Pierwszym sposobem na obniżenie kosztów polisy OC jest zdecydowanie się na kupowanie całych pakietów ochronnych. Wielu ubezpieczycieli przy wybraniu większego zakresu ochrony jest gotowych na pewne ustępstwa i są w stanie zaproponować niezwykle korzystne rabaty. Te mogą zostać naliczone m.in. w przypadku wybrania pakietu OC+AC+NNW+Assistance. Koszt samego OC w takim przypadku może zostać obniżony nawet o kilkadziesiąt procent. Dodatkowo wykupienie szerokiego zakresu ochrony gwarantuje, że kierowca jest zabezpieczony na każdą ewentualność, która może zdarzyć się na drodze.

Niektóre towarzystwa oferują zniżki również w przypadku wybrania pozornie niepowiązanych ze sobą ofert. Dodając np. ubezpieczenie nieruchomości do zakupu można obniżyć koszt polisy na samochód. Zawsze warto rozważyć wszystkie ewentualne możliwości i dokładnie przeanalizować oferty. Poświęcenie chwili czasu na analizy pozwoli łatwiej wybrać takie oferty, które spełnią oczekiwania i będą najbardziej optymalne pod względem finansowym.

Postawienie na ubezpieczenie OC na raty

W momencie podpisywania umowy ubezpieczenia istnieje również możliwość rozbicia płatności na raty. Najczęściej ubezpieczyciele pozwalają na płatność w 2, 4 lub 6 ratach. Zdecydowanie się na taką ofertę nie wpływa bezpośrednio na koszt samej polisy, ale pozwala mniej odczuć cenę. Płatność w ratach sprawdzi się idealnie dla osób, które w danym momencie nie posiadają wystarczających środków na pokrycie całego ubezpieczenia. Skorzystanie z systemu ratalnego stanowi w takim przypadku bardzo duże odciążenie i może sprawdzać się doskonale.

Wybierając oferty ratalne warto zapoznać się z całkowitym kosztem. Niektórzy ubezpieczyciele w takim przypadku stosują bowiem odsetki, które podnoszą koszt całej polisy. Sprawdzenie wszystkich warunków pozwoli uniknąć sytuacji, w której to system ratalny będzie skutkował znaczącym wzrostem kosztów.

Ubezpieczenie można znaleźć dzięki porównywarce

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie na polisie są także porównywarki ubezpieczeń. Są to wygodne narzędzia dostępne online, dzięki którym możliwe jest sprawne porównanie wielu ofert ubezpieczycieli i wybranie w ten sposób tej najbardziej optymalnej. Porównywarka ubezpieczeń wymaga podania najważniejszych danych na temat kierowcy i posiadanego auta. Na tej podstawie wysyłane są zapytania do wszystkich najpopularniejszych firm działających na rynku ubezpieczeń, które przedstawiają swoje oferty dla konkretnej sytuacji. Wybranie najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia OC nie stanowi dzięki temu dużego wyzwania.

Porównywarka OC zestawiająca oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych to doskonały wybór dla wszystkich kierowców. Pozwala łatwo wybrać ubezpieczenie auta, które będzie dostosowane do własnych potrzeb, a przy tym nie będzie kosztowne. Na skorzystaniu z porównywarki online polisę mogą znaleźć zarówno osoby młode, jak i kierowcy z dużym doświadczeniem. Zawsze warto sprawdzić czy jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe nie posiada lepszej oferty przed zdecydowaniem się na konkretną polisę.

Wybierając ubezpieczenie online dzięki porównywarce można również łatwo dobrać ubezpieczenie podróży lub inną polisę. Przy tym jednocześnie od razu uwzględnione zostaną ewentualne rabaty za zakup całego pakietu ubezpieczeniowego. W efekcie cena ubezpieczenia może dodatkowo spaść i może się okazać, że polisa będzie mniejszym obciążeniem dla posiadanego budżetu.

Jaka porównywarka sprawdzi się najlepiej?

Aby skutecznie porównać ceny ubezpieczeń warto sięgać po porównywarki, które uwzględniają wiele ofert. Najlepsze pozwalają wybrać rodzaj ubezpieczenia lub zdecydować się jednocześnie na OC i AC. Pozwalają również na skatalogowanie w jednym miejscu wszystkich najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, które działają na polskim rynku. Świetnym wyborem jest porównywarka dostępna pod adresem: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/. Łatwa w obsłudze strona pozwala łatwo porównać cenę ubezpieczenia i sprawdzić, co zawiera pakiet OC od konkretnego ubezpieczyciela. Wystarczy wybrać opcję wypełnij formularz, aby przejść do porównania. W celu uzyskania dokładnego wyniku należy podać numer rejestracyjny auta, adres miejsca zamieszkania, wiek kierowcy, szczegóły na temat pojazdu i kilka innych informacji. Wszystkie dane pozwalają otrzymać dokładną wycenę i są przy tym odpowiednio chronione.