Wypożyczenie samochodu to świetny sposób na udaną wycieczkę po kraju. Coraz więcej osób decyduje się na taką opcję, ponieważ jest to gwarancja niezwykłej wygody podczas podróży. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, jeśli również chcesz wynająć samochód.

Podróż po Polsce bez żadnych ograniczeń

Podczas podróży po kraju każdy z nas chce odwiedzić jak najwięcej wspaniałych miejsc. Bez samochodu nie byłoby to możliwe. Dlatego też powstaje coraz więcej wypożyczalni aut, w których klienci mogą wynająć samochód na określony, wybrany przez siebie czas. Jest to doskonała opcja dla wszystkich osób, które nie posiadają lub nie mogą skorzystać ze swojego prywatnego środka transportu.

Wynajmując samochód, można cieszyć się z podróży po kraju bez żadnych ograniczeń. Warto pamiętać o tym, że część z dostępnych atrakcji niemożliwa jest do zobaczenia bez auta. Nierzadko dojazd do mniej popularnych miejsc jest utrudniony lub wręcz niemożliwy komunikacją miejską albo pociągiem. Nie pozostaje więc nic innego niż wynajem samochodu i pokonanie trasy na własną rękę.

Wypożyczalnia aut – coraz częściej odwiedzane miejsce przez Polaków

Wypożyczalnia aut to prosty sposób na udaną wycieczkę po Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nic dziwnego! Wynajem samochodu to gwarancja komfortowej i niezakłóconej podróży bez żadnych ograniczeń. Pojazd można wypożyczyć już na samym początku wycieczki lub wynająć go dopiero na miejscu. Obecnie wypożyczalnie samochodów znajdziemy już w każdym dużym mieście w Polsce, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na wynajem aut? Sprawa jest bardzo prosta. Wynajem samochodów to ogrom korzyści, obok których nie sposób przejść obojętnie. Krótkoterminowe wypożyczenie samochodu to przede wszystkim niezależność od publicznych środków transportu, możliwość wypróbowania modelu samochodu, który chcemy kupić na własność, ogromny komfort podróżowania, znacznie niższe koszty w porównaniu z wynajmem taksówek, brak dodatkowych zobowiązań i atrakcyjne ceny.

Wypożyczenie samochodu w Polsce – ile to kosztuje?

Rosnąca popularność wypożyczalni samochodów w Polsce sprawia, że w ofercie firm znajdziemy wiele marek i modeli, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Wiążą się one m.in. z dostępnym budżetem. Tak szeroki wybór to gwarancja znalezienia wymarzonego auta w przystępnej cenie.

Koszty wynajmu auta w głównej mierze wiążą się z marką i modelem pojazdu, terminem, w którym chcemy wypożyczać, miejscem i zwrotem pojazdu. Przeglądając oferty, można również zauważyć, że cena będzie uzależniona od dodatkowych funkcji, które można zakupić na czas podróży. Mowa tu m.in. o systemie nawigacji GPS, dodatkowym pakiecie ubezpieczenia, foteliku dla dziecka, opłacie za odbiór z danego miejsca czy łańcuchach na koła.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione składowe, koszty wynajmu samochodu mogą się wahać w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dzień. Oto przykładowe zestawienie cen dla najpopularniejszych modeli:

  • samochody osobowe (np. Nissan Micra) – 99 zł/dzień
  • samochody z automatyczną skrzynią biegów (np. Renault Kadjar) – 199 zł/dzień
  • vany (np. Opel Vivaro) – 289 złotych/dzień
  • samochody dostawcze (np. Peugeot Partner) – 169 zł/dzień

Wypożyczając samochód, trzeba liczyć się z tym, że usługodawca będzie oczekiwał od nas posiadania karty kredytowej, na której zostanie zablokowana kaucja na czas trwania wynajmu.

Wypożyczalnia samochodów – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Wypożyczenie samochodu to bardzo wygodna możliwość, z której można skorzystać w różnych okolicznościach. Najczęściej jednak decydujemy się na nią podczas wakacyjnych wycieczek i podróży. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty? Istnieje kilka kwestii, które dobrze będzie przeanalizować.

Po pierwsze – dzienny limit przejechanych kilometrów. Informację na ten temat znajdziemy w umowie. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ za przekroczenie tego limitu mogą być naliczane dodatkowe opłaty. Kolejna ważna rzecz, o którą powinniśmy zapytać, to ubezpieczenie, takie jak OC i NWW, ale także AC i Assistance. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, co obejmują poszczególne pakiety, tak, aby w razie wypadku lub uszkodzenia nie zostać obciążonym kosztami napraw. Nie zapomnijmy również zapytać o to, jak wygląda sprawa tankowania pojazdu. W większości wypożyczalni samochodów dostaniemy pojazd, który będzie w pełni zatankowany i taki też będziemy musieli zwrócić. Przed odebraniem samochodu warto też dokładnie przejrzeć pojazd, aby sprawdzić, jaki jest jego stan techniczny. To bardzo ważne, ponieważ w razie jakichkolwiek niezgodności, wypożyczalnia samochodów nie będzie mieć podstaw, aby obarczyć nas kosztami.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.