Kierowcy, którzy posiadają własne samochody, muszą liczyć się z wydatkami. Najważniejsze jest ubezpieczenie. Mowa tutaj o ubezpieczeniu OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. W razie jakiegokolwiek wypadku czy kraksy sprawca nie będzie musiał wykładać własnych pieniędzy na naprawę obcego samochodu. Zajmie się tym ubezpieczyciel. Nie ulega jednak wątpliwości, że obecnie ceny ubezpieczeń są dosyć wysokie. Najgorzej mają kierowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodami. Z racji tego, że nie mają wypracowanej renomy, muszą płacić składki w sporej wysokości. Sprawdź, jak to zmienić!

Ubezpieczenie OC auta — ze współwłaścicielem!

Ubezpieczenie OC to najważniejsze ubezpieczenie, jeśli chodzi o samochód. Możemy dokupić AC, czyli Autocasco oraz inne, typu NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jednak OC stanowi zupełną podstawę, a jego brak to możliwość zarobienia mandatu. Wysokie ubezpieczenia OC to standard. Jednak można na nich nieco zaoszczędzić. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na współwłasność samochodu, czy nie. Jeśli jesteś młodym kierowcą, warto do spółki zaprosić kogoś starszego, np. tatę. Dzięki temu możesz liczyć na znacznie niższe ubezpieczenie OC. Z jednej strony może to brzmieć nieco skomplikowanie, ale działa. Zakup ubezpieczenia OC w ten sposób sprawi, że nie zapłacisz 1000 zł, a jedynie kilkaset złotych.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej taniej? Mała pojemność silnika

Jeśli przeraża Cię wysokość ubezpieczeń OC i AC, koniecznie zdecyduj się na samochód z małą pojemnością silnika. W sieci łatwo można znaleźć zestawienia, które pokazują, że im większa pojemność, tym wyższa kwota do zapłaty. Ubezpieczenie auta poniżej 1 l wynosi średnio ok. 540 zł. Niewiele ponad 600 zł zapłacimy za ubezpieczenie samochodu o pojemności 1.0-1.2 l, 1.2-1.4 l oraz 1.4-1.6 l. Kwota wzrasta do ponad 700 zł dla posiadaczy pojazdów mechanicznych o pojemności silnika wynoszącej 1.6-2.2, a więcej niż 800 zł zapłacą osoby, które mają samochód z silnikiem o pojemności ponad 2.0 l.

Ubezpieczenie samochodu — wybierz model, który sprawdza się najlepiej!

Dopiero planujesz zakup samochodu? Bardzo dobrze się składa. Jeśli nie chcesz płacić dużych kwot za ubezpieczenie, skuś się na samochód, który przez wzgląd na markę czy model może liczyć na niższą kwotą ubezpieczenia OC. Może Ci w tym pomóc kalkulator ubezpieczeń OC, który wskaże właśnie te marki. Wśród nich znajdziesz Pontiac, Isuzu, SsangYong, Dacia, Smart, Suzuki czy Kia. Z pewnością znacznie wyższe kwoty będą Cię dotyczyć, jeśli zakupisz Rolls-Royce bądź Lamborghini.

Sprawdź porównywarkę ubezpieczenia OC!

Co ciekawe, nawet miejsce parkowania samochodu ma znaczenie. Jeśli parkujesz samochód na ulicy, OC samochodu będzie wyższe, niż w przypadku parkowania na parkingu strzeżonym bądź na ogrodzonej posesji.

Aby dobrze wybrać ubezpieczenie samochodu, online możesz skorzystać z licznych porównywarek oraz kalkulatorów. Pomogą one Ci wybrać najlepszej jakości ubezpieczenie OC. Z ogromną pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczenia samochodu na kalkulatoroc.org.pl. Możesz sprawdzić tam sporo cennych informacji, a przede wszystkim możesz wpisać wszystkie istotne dane, na bazie których kalkulator poda Ci najtańszego ubezpieczyciela. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, jeśli nie chcesz płacić za dużo za ubezpieczenie swojego pierwszego samochodu. Co ciekawe, nierzadko zdarza się, że to pełen pakiet, czyli OC i AC, jest tańszy, aniżeli jedno ubezpieczenie całkowicie osobno!