Odpowiedni dobór obuwia na motocykl to gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu w każdych warunkach. Zależnie od tego, jakiego typu pojazd użytkujesz, dobierz buty motocyklowe tak, aby pasowały nie tylko stylistycznie do pozostałych elementów ubioru, ale także zapewniały wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami ciała. Na motocyklistów czyha wiele niebezpieczeństw drogowych, dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej klasy buty na motor i jeździć bez obaw o urazy kończyn dolnych.

Rodzaje butów motocyklowych

Ze względu na rodzaje możesz wyróżnić kilka modeli butów motocyklowych, które nawet z wyglądu są całkowicie odmienne. Najpopularniejsze modele to obuwie motocyklowe:

  • Miejskie
  • Codzienne
  • Sportowae
  • Enduro
  • Turystyczne

Powyższe rodzaje to wszystkie kroje butów, jakie dostępne są obecnie na rynku. W zależności od tego, jakim typem motocykla się poruszasz oraz po jakim terenie dopasuj buty motocyklowe tak, aby zapewniły Ci wysoki poziom ochrony oraz komfort w każdych warunkach. Do jazdy miejskiej najlepiej sprawdzą się zwykłe niskie buty motocyklowe ze wzmacnianym przodem i usztywnieniem dla kostki. Ciekawostką jest fakt, że miejskie buty doskonale nadają się także do spacerowania, gdyż nie obciążają nadmiernie nogi.

Buty motocyklowe damskie lub męskie codzienne najlepiej sprawdzą się dla użytkowników motocykli typu chopper. Kiedy lubisz jeździć po bezdrożach lub podróżować nieco bardziej turystycznie zdecyduj się na buty motocyklowe enduro, lub turystyczne. Tego typu modele wyróżniają się tym, że są wysokie i zasłaniają minimum połowę łydki. Dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed urazami kończyn dolnych. Fani sportowej jazdy również znajdą coś dla siebie. Sportowe buty na motor sięgające łydek wyposażone są w liczne usztywnienia, ochraniacze oraz wygodną wyściółkę zapewniającą komfort użytkowania.

Damskie i męskie buty motocyklowe – różnice

Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy butami motocyklowymi męskimi a damskimi? Najczęściej są to tylko kosmetyczne sprawy, które dotyczą kolorystyki, a nieco rzadziej kroju. W przypadku damskiego obuwia na motor występuje ono w nieco mniejszych rozmiarach niż buty motocyklowe męskie. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy butami motocyklowymi damskimi a męskimi?

  • Kolorystyka
  • Rozmiary
  • Sposoby zapięcia
  • Krój buta

Wybierając się na zakupy, pamiętaj, że to żaden wstyd kupić damskie buty motocyklowe będąc mężczyzną
z małymi stopami i na odwrót. Ciekawostką jest fakt, że buty tego typu zazwyczaj nie różnią się krojem, dlatego zakładając obuwie płci przeciwnej, różnica nie będzie widoczna.

Jak dobrać rozmiar butów motocyklowych?

Aby odpowiednio dobrać rozmiar butów motocyklowych niezależnie od tego, czy mają być dla kobiety, czy dla mężczyzny warto udać się bezpośrednio do dobrego sklepu posiadającego szeroki asortyment. Buty motocyklowe są dość charakterystycznym produktem, który pomimo tego, że rozmiarowo występuje w takich samych wielkościach jak zwykłe obuwie, to jednak ostatecznie może okazać się, że na motocykl wygodne będą zupełnie inne. Przed zamówieniem butów online warto jest dokładnie sprawdzić rozmiar swoich stóp. Aby prawidłowo dobrać rozmiar butów, musisz zmierzyć swoją stopę, obwód łydki oraz dopasować szerokość buta tak, aby ten był jak najwygodniejszy.