Chyba każdy kierowca rajdowy powinien zadbać o dobre wyposażenie, a w szczególności zwrócić uwagę na kask rajdowy. To samo dotyczy pilota kierowcy rajdowego. Ochrona głowy powinna być priorytetem zarówno w tej dyscyplinie, ale również innych, takich jak wspinaczki, kolarstwo, czy narciarstwo. Kierowca rajdowy jest szczególnie narażony w swej dyscyplinie, zwłaszcza z uwagi na prędkość z jaką się porusza. Nie ma co ukrywać faktu, że kierowcy bolidów to sportowcy szybcy i silni, a także odporni psychicznie, kochający adrenalinę i kręte drogi. Zakup odpowiedniego kasku F1, to priorytet i warto zwrócić uwagę na jego zakup.

 

Wyścigi bolidów – niezbędne gadżety, czyli kask kierowcy Formuły 1

Formuła 1, czy inaczej Grand Prix bolidowe, to nic innego jak wyścigi samochodowe, z tym, że F1, to wyścigi prestiżowe, znane na całym świecie już od 1950 roku i wciąż kontynuowane na różnych kontynentach. Historia wyścigów F1 zaczęła się niewinnie, bo od kilku odważnych kierowców, którzy chcieli wziąć udział w szybkim wyścigu. Oczywiście od tamtej pory dyscyplina ta ewaluowała, tak samo jak same pojazdy kierowców, a także ich wyposażenie, w które są „uzbrojeni”.

Niezbędne akcesoria, takie jak kombinezon, kask, rękawice, mają chronić kierowców przed ewentualnymi wypadkami. Kask F1, to rzecz absolutnie niezbędna kierowcy bolidu. Muszą one być wykonane z odpowiednich materiałów i przetestowane. Podobnie jest z konstrukcją pojazdu kierowcy, która w większości składa się z włókna węglowego, co sprawia, że to niezwykłe auto jest lekkie. Ich wygląd, tak jak cały strój kierowcy zmieniał się przez lata, ale zawsze to kask F1 stanowił podstawę bezpieczeństwa dla sportowców biorących udział w zawodach.

 

Repliki kasków F1– gdzie ich szukać i ile kosztują?

Miłośnicy Formuły 1 bardzo chętnie obserwują zawody, kibicują, przeżywają wraz z zawodnikami emocje związane z konkursem, a także kolekcjonują pamiątki, bilety, lub figurki bolidów. Jest wiele różnego rodzaju gadżetów, które upamiętniają wyścigi. Zrozumie to ten, kto interesuje się sportem żywo kibicując i pasjonując się wyścigami. Niektórzy również szukają replik kasków swoich ulubionych zawodników. Repliki kasków F1 wykonywane są w różnych skalach i można je kupić przez Internet bardzo często na amerykańskich stronach.

Poprzez F1 CM custom helmets, jesteśmy w stanie uzyskać kaski karbonowe w wybranej skali. Kaski można wykonać dowolnie na zamówienie. Jeśli chcielibyśmy mieć kaski F1 Roberta Kubicy, to możemy takie marzenie spełnić. Dzięki custom helmets kask można pomalować zgodnie z życzeniem na dowolny kolor, kaski można spersonalizować, by nadać mu osobisty charakter. Można wykonać kask, który będzie miał konkretny numer wyścigowy, będzie wyglądał identycznie jak ulubionego zawodnika, lub będzie zawierał nasze imię i nazwisko.

Jeśli chodzi o koszt, to w zależności od tego, w jakiej skali jest wykonany i z jakiego materiału, oraz co zawiera replika, to koszt jest indywidualny. Przeliczając na polskie złote, można zmieścić się od 600zł do 3000, a nawet 4000 złotych.