Leasing samochodowy to opłacalny i bezproblemowy sposób korzystania z zupełnie nowego pojazdu przy jednoczesnym korzystaniu ze stałych miesięcznych płatności, gwarancji producenta, podatku drogowego i bezpłatnej dostawy. To sposób, aby stać się użytkownikiem samochodu o wybranej marce i modelu. Wystarczy umówić się na rozmowę w sprawie nowych pojazdów leasingowych z sieci franczyzowych głównych dealerów i producentów pojazdów. W wielu przypadkach nie musisz nawet odbierać pojazdu leasingowego, ponieważ dostawa jest bezpłatna. Istnieje nawet możliwość dodania kosztów konserwacji samochodu do umowy leasingowej, która pokrywa koszty serwisowania i wymiany opon.

Kto może wziąć samochód w leasing?

Jedną z największych zalet leasingu samochodu, niezależnie od tego, czy jest to umowa leasingu samochodu osobowego, czy też leasing samochodu służbowego, jest to, że jest on dostępny prawie dla każdego. Jeśli posiadasz prawo jazdy, możesz zapytać o umowę leasingu samochodu na każdy typ pojazdu. Warto jednak pamiętać, że będziesz musiał uzyskać zewnętrzną zgodę kredytową w jednej ze stowarzyszonych firm finansowych. To jest typowa procedura, którą wykonuje się, aby upewnić się, że będziesz w stanie sfinansować miesięczne raty leasingowe za samochód. Jest to szybki i łatwy proces.

Czy samochód w leasingu jest dla mnie odpowiedni?

Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na prowadzenie nowego pojazdu co 2-3 lata, unikając przeglądów technicznych i nieprzewidzianych rachunków, leasing samochodu może być dla Ciebie najlepszą opcją. Oznacza to, że korzystasz z najnowszych modeli, technologii, funkcji bezpieczeństwa i oszczędnych silników, bez ryzyka i bez kłopotów z utylizacją starego pojazdu. Po prostu oddaj samochód po zakończeniu umowy i weź w leasing nowy.

Na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej?

Jeśli zastanawiasz się, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie musisz uiszczać całej kwoty z własnej kieszeni za samochód. W wyniku tego typu umowy nie stajesz się właścicielem samochodu, a jedynie go dzierżawisz od firmy leasingowej. Leasing dla osoby prywatnej jest często określany mianem leasingu konsumenckiego lub osobistego, a leasingobiorca wcale nie musi mieć założonej działalności gospodarczej. Podobnie jak w przypadku leasingu na firmę, leasing osobisty jest połączeniem kredytu i dzierżawy. Osoba prywatna nie uiszcza całej kwoty z własnych środków finansowych, dlatego w trakcie użytkowania ruchomości jest jedynie jej użytkownikiem. Spłata leasingu odbywa się podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu w ratach, zazwyczaj miesięcznych. Leasingobiorca, mimo że nie jest właścicielem samochodu, jest zobowiązany do utrzymania go i dbania o jego dobry stan techniczny. Zasady dotyczące leasingu dla osób prywatnych zostały zapisane w art. 709 Kodeksu cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku, Dz.U.2019.0.1145).

Na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej — formalności

Jeśli chcesz wziąć samochód w leasing, powinieneś dopełnić odpowiednich procedur. Przede wszystkim musisz złożyć odpowiednie dokumenty takie jak:

  • wypełniony wniosek leasingowy,
  • kserokopię dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem,
  • aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu,
  • wyciąg z konta bankowego udowadniający wpływy odpowiedniej wysokości wynagrodzenia miesięcznego,
  • dokumenty niezbędne od poręczyciela, jeśli jest on wymagany do przeprowadzenia procedury.

Dlaczego warto wybrać leasing samochodu, będąc osobą prywatną?

Dzięki doświadczeniu firmy leasingowe są w stanie uczynić proces wzięcia w leasing nowego pojazdu tak prostym i bezproblemowym, jak to tylko możliwe. Większe firmy szczycą się silnymi, trwałymi relacjami z największymi grupami dealerów, producentami i firmami zajmującymi się finansowaniem pojazdów. Pozwala to zapewnić najlepsze warunki rabatowe w umowach leasingu samochodów. Ważne, aby firma leasingowa koncentrowała się na budowaniu długoterminowych relacji z klientami. Powracający klienci i rekomendacje stanowią istotną część działalności leasingowej.