WYWAŻANIE KÓŁ

Nieprawidłowe wyważenie kół może mieć tragiczne skutki. Warto zatem wiedzieć na czym polega ta czynność i dlaczego jest tak bardzo ważna. Przede wszystkim odpowiednio dobrane opony razem z felgami to podstawa bezpieczeństwa nie tylko kierującego, ale i pasażerów obecnych w pojeździe. Od tego jak są one dopasowane zależą właściwości trakcyjne. Ma to znaczenie i wpływ na prowadzenie pojazdu i komfort samej jazdy.

Wyważanie kół to usługa polegająca na równomiernym rozłożeniu masy felgi i opony w taki sposób, aby masa koła podczas hamowania była równomiernie rozłożona. W przypadku nieodpowiedniego wyważenia kół dysproporcje wagi mogą wpłynąć na prędkości obrotowe, co może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

Zdając sobie sprawy jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy, powstał nasz punkt wyważania kół w Bydgoszczy. Chcąc świadczyć usługi najwyższej jakości usług, zatrudniliśmy szereg specjalistów, którzy pracując dla nas od wielu lat stali się naszą wizytówką. To dzięki nim i ich ciężkiej pracy możemy pochwalić się najlepszą renomą w mieście. Zachowujemy najwyższe standardy przy zachowaniu najniższych korzystnych oraz atrakcyjnych cen.

UMÓW SIĘ NA WYWAŻANIE KÓŁ – TEL. 604 479 949

Dlaczego należy wyważać koła?

W momencie nieodpowiedniego lub całkowitego niewyważenia kół pojawiają się drgania na kierownicy. Najczęściej są one odczuwalne przy prędkości około stu dwudziestu kilometrów na godzinę. Natomiast wibracje karoserii są następstwem niewyważenia tylnych kół. Inną oznaką może być zarzucanie tylnej części pojazdu podczas wchodzenia w zakręty.

Zdarzenia takie mogą mieć negatywne skutki, które zagrożą życiu i bezpieczeństwu, dlatego tak bardzo ważne jest, aby wyważać koła. W naszym warsztacie wyważanie kół Bydgoszcz jest wykonywane z mistrzowską dokładnością. Dzięki temu Klienci korzystający z naszych usług mogą być pewni bezpiecznej jazdy.

Chcąc dbać o Państwa bezpieczeństwo korzystamy z najwyższej jakości sprzętu, który używamy przy codziennej pracy. W momencie, gdy zauważycie wytarte części opony, odchylenia czy jakiekolwiek uszkodzenia prosimy o pilny kontakt z naszymi doradcami. Dokładamy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na wykonywane usługi nie był długi, dlatego zajmiemy się Państwa problemem niemalże od ręki.

 

Skutki jazdy z niewyważonymi kołami

Bez względu na to czy koła zostały źle wyważone czy zderzyły się z przeszkodą, co ma wpływ na ich wyważenie, skutki jazdy mogą być praktycznie takie same. Objawi się to z pewnością gorszą sterownością pojazdu oraz drganiami kierownicy przy pewnej prędkości.

Natomiast podczas hamowania może się okazać, że mamy problem z utrzymaniem pojazdu w ryzach. Jazda wtedy jest bardzo niebezpieczna a dodatkowo sprawia, że elementy zawieszenia i opon szybciej się zużywają. Poza tym niewyważone koła mogą mieć mniejszą przyczepność w momencie, gdy za oknem panują złe warunki atmosferyczne. Różnica niewyważenia nie powinna przekraczać 5 gramów na koło.

Wyważenie kół powinno się odbywać za każdym razem kiedy opona jest zdejmowana z felgi. Nasi specjaliści doskonale o tym wiedzą. W naszym warsztacie wykonujemy należytej wymiany kół oraz ich wyważania. Zapraszamy do naszego warsztatu w Bydgoszczy.

W NASZYM WARSZTACIE WYWAŻYSZ SWOJE KOŁA! TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Auto Dave Martyna Wilczyńska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
Autodave Martyna Wilczyńska
ul. Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
604 479 949
biuro@mechanik-bydgoszcz.com