WYMIANA PŁYNU HAMULCOWEGO

Płyn hamulcowy jest jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie – ma decydujący wpływ na siłę hamowania pojazdu, co z kolei może mieć ogromne znaczenie w wielu sytuacjach na drodze i zadecydować o zdrowiu lub nawet życiu kierowcy oraz pozostałych uczestników ruchu. Wymiana płynu hamulcowego w odpowiednim momencie to niezbyt duża, a niezwykle istotna inwestycja we własne bezpieczeństwo – nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której hamulce odmówią mu posłuszeństwa lub zadziałają niewystarczająco, by uniknąć kolizji.

Układ hamulcowy jest dość skomplikowanym systemem, zaś płyn hamulcowy pełni w nim kluczową rolę – to jego ciśnienie, nadawane przez pompę hamulcową, odpowiada za siłę hamowania. Łatwo więc zauważyć, że gdy nie zadbamy o niego odpowiednio, może dojść do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. W naszym warsztacie klient może tanio oraz sprawnie wymienić każdy z płynów eksploatacyjnych w samochodzie – związana z wymianą płynu hamulcowego cena nie jest zbyt wysoka, a ten wydatek może w niektórych sytuacjach nawet uratować życie.

UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ PŁYNU HAMULCOWEGO – TEL. 604 479 949

Dlaczego należy pamiętać o sprawdzaniu płynu hamulcowego?

Jeśli płynu hamulcowego będzie zbyt mało, siła hamowania będzie znacznie mniejsza, w skrajnych przypadkach tak mała, że proces w ogóle nie będzie mógł dojść do skutku. Bardzo łatwo sobie wyobrazić jak skrajnie niebezpieczna może być jazda bez możliwości hamowania lub w przypadku gdy samochód wytraca prędkość przez wiele, wiele metrów. Kontrola ilości płynu hamulcowego jest więc niezwykle ważna, a przy tym niezbyt trudna.

Wystarczy zajrzeć do zbiorniczka pod maską pojazdu – poziom płynu powinien znajdować się pomiędzy znacznikami pokazującymi minimum oraz maksimum. Warto również zwrócić uwagę, że płyn hamulcowy chłonie wodę która zmniejsza jego temperaturę, co w efekcie przekłada się na mniejszą mc hamowania. Jest to bardzo widoczne już po 2% wody, a przy 3% wymiana płynu hamulcowego jest absolutnie konieczna

Jak wymienić płyn hamulcowy?

Samodzielny zakup płynu hamulcowego nie powinien stanowić żadnego problemu, koniecznie jednak należy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze, niezbędna jest wiedza na temat rodzaju oraz ilości płynu, które zaleca producent samochodu.

Po drugie trzeba mieć pewność, że płyn, którego zamierzamy użyć, jest świeży. Nie może być starszy, niż kilka lat, poza tym powinien mieć odpowiednie, hermetyczne zamknięcie. Pod żadnym pozorem nie można również mieszać ze sobą różnych płynów – zawsze należy postępować według zaleceń producenta.

Niestety, o ile samodzielny zakup płynu raczej nie przysporzy nikomu większych problemów, sama wymiana płynu hamulcowego zdecydowanie powinna zostać przeprowadzona w salonie. Wynika to z warunków, w jakich trzeba tego dokonać – układ hamowania musi zostać poddany odpowietrzeniu, należy również zdjąć wszystkie koła. Dokonanie tego samodzielne może okazać się niemożliwe, a przynajmniej na tyle trudne, że ryzyko zrobienia tego nieodpowiednio jest bardzo dużo. W dodatku przeszkolony mechanik skontroluje również szczelność całego układu.

Koszt wymiany płynu hamulcowego

Wymiana płynu hamulcowego w Bydgoszczy nie jest szczególnie droga. Dużo zależy tu od naszego auta, ilości płynu oraz tego, czy korzystamy z własnego specyfiku, czy musi za niego zapłacić warsztat. Płyn kosztuje kilkadziesiąt złotych za litr, średnio w okolicach trzydziestu.

Sama usługa powinna nas kosztować plus minus drugie tyle – od 40 zł do maksymalnie 100 zł. Jak widać cena wymiany płynu hamulcowego nie jest na tyle wysoka, by jakoś wyjątkowo obciążyć portfel.

 

WYMIENIMY TWÓJ PŁYN HAMULCOWY TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AutoDave Martyna Prywinska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
AutoDave Martyna Prywinska
Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
NIP 5542521732
REGON 382308130
biuro@mechanik-bydgoszcz.com