WYMIANA OLEJU

Olej silnikowy ma wiele zadań, które mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego pojazdu. Przede wszystkim, olej służy do smarowania współpracujących ze sobą części maszyny, dzięki czemu nie wytwarzają one podczas pracy zbyt dużego tarcia i w efekcie są mniej podatne na zużycie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Oprócz tego olej chłodzi pokryte nim elementy, chroni je przed korozją, wypłukuje z nich bród i inne drobne elementy, które mogą wpływać negatywnie na ich pracę oraz wykonuje wiele innych, niezwykle pożytecznych zadań.

My, jako warsztat, przykładamy ogromną wagę do każdego z elementów samochodu, w tym również te eksploatacyjne. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest zastosowanie odpowiedniego oleju i jak ważne jest kontrolowanie jego pracy, by wymienić go w odpowiednim momencie, zanim przestanie spełniać swoje zadanie. W naszym zakładzie dokonasz niezwykle taniej wymiany oleju w Bydgoszczy, mając przy tym pewność, że usługa ta została wykonana na najwyższym możliwym poziomie.

UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ OLEJU – TEL. 604 479 949

Kiedy wymienić olej silnikowy?

W idealnym świecie wystarczyłoby napisać, że należy trzymać się zaleceń producenta, jednak jako że naszej rzeczywistości do ideału jednak trochę brakuje, należy sprawie przyjrzeć się nieco bliżej. Wiele firm ceni reklamę znacznie wyżej niż wygodę oraz bezpieczeństwo konsumenta – jednak niezależnie od tego, co sugerowałyby nagłówki lub hasła artykułowane przez lektora w reklamowych spotach, wymiana oleju co dwa lata, 30 000 km lub tym bardziej 50 000 nie jest wystarczająco częsta.

Bardziej uczciwe firmy, szczególnie te japońskie, jak chociażby Toyota, zalecają wizytę w serwisie co 15 000 km, co wydaje się już znacznie rozsądniejszym i ostrożniejszym rachunkiem.

Więc co ile wymieniać olej? Nasza firma radzi być ostrożnym i trzymać się zasady 20 000 km lub roku używania samochodu. Jest to częstotliwość odrobinę rzadsza od ostrożnych wyliczeń japońskich producentów, ale łączy w sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i pewną ulgę dla portfela – związana z wymianą oleju cena nie jest zbyt wysoka, ale mimo wszystko zauważalna.

 

WYMIENIMY TWÓJ OLEJ SILNIKOWY TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Auto Dave Martyna Wilczyńska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
Autodave Martyna Wilczyńska
ul. Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
604 479 949
biuro@mechanik-bydgoszcz.com