WYMIANA CHŁODNICY

Chłodnica samochodowa to niezwykle istotna część pojazdu – służy wymianie ciepła i ma decydujący wpływ na ochładzanie silnika, zapobiegając w ten sposób jego przegrzaniu, a w efekcie również uszkodzeniu. Składa się z rzędu poziomych lub pionowych cienkich rurek, które mają dodatkowo ożebrowanie z cienkiej blachy, która wspomaga odprowadzanie z nich ciepła.

We wspomnianych rurkach płynie ciecz chłodząca, która przedostaje się następnie do silnika dzięki kolejnym częścią układu chłodzenia. Jest ona dodatkowo chłodzona przez przepływające przez chłodnicę powietrze, zdobywane dzięki pędowi tworzonemu podczas jazdy, zaś jeśli samochód stoi, chłodne powietrze wytwarza uruchamiany w tym celu specjalny wentylator.

Uszkodzona chłodnicę należy wymienić. Sam koszt wymiany chłodnicy nie należy do zbyt wysokich, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jak istotnym jest ona elementem i jak bardzo wpływa na odpowiednie działanie pojazdu. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o układ chłodzenia, może przecież dojść do uszkodzenia silnika, który do tanich już niestety nie należy.

 

UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ CHŁODNICY – TEL. 604 479 949

Kiedy należy wymienić chłodnicę?

Odpowiedź na to pytanie nie należy do szczególnie skomplikowanych. Wymiana chłodnicy jest niezbędna kiedy znacząco spada jej wydajność lub stała się nieszczelna. Ten drugi przypadek nie jest zbyt trudny do zauważenia: płynu chłodzącego będzie zwyczajnie zbyt mało a pod naszą maską może pojawić się charakterystyczna plama. W drugim przypadku wymiana chłodnicy jest konieczna, bo wydajność spada z powodu występowania kamienia, który powoduje głównie woda, gromadząca się w rurkach zamiast pożądanej cieczy chłodzącej.

 

Jak wygląda wymiana chłodnicy w naszym warsztacie samochodowym?

Przed przystąpieniem do wymiany chłodnicy, najpierw musimy usunąć z niej płyn z układu chłodzenia. Dokonamy tego za pomocą korka, który znajduje się w większości egzemplarzy oraz dzięki odkręceniu zakrętki od zbiornika wyrównawczego. Gdy całkiem pozbędziemy się już cieczy chłodzącej, będziemy musieli odłączyć wentylator, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie chłodnicy. Kolejnym krokiem będzie usunięcie wszystkich rur i przewodów, do których element jest podłączony. Dopiero wtedy wymiana chłodnicy jest możliwa.

Montaż następnego egzemplarza wygląda niemal identycznie – składa się z tych samych kroków, tylko wykonanych w odwrotnej kolejności. Jedyną różnicą jest fakt, że po zamontowaniu nowej chłodnicy, musimy odpowietrzyć cały układ chłodzenia.

Cena wymiany chłodnicy nie należy do szczególnie wysokich, a pobierana przez nas robocizna jest najniższa na jaką możemy pozwolić. Serdecznie zachęcamy o zadbanie o układ chłodzenia swojego samochodu – jest niezwykle istotne w dbaniu o bezpieczeństwo na drodze.

KOMPLEKSOWE NAPRAWY CHŁODNIC TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Auto Dave Martyna Wilczyńska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
Autodave Martyna Wilczyńska
ul. Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
604 479 949
biuro@mechanik-bydgoszcz.com