Wymiana amortyzatorów

Amortyzatory samochodu to podzespoły narażone na duże obciążenia każdego dnia. Sprawne zawieszenie samochodu to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego warto wymienić amortyzator, gdy ten uległ uszkodzeniu. Amortyzatory są odpowiedzialne między innymi za przyczepność kół do podłoża, zatem ich rola jest bardzo istotna. Optymalna wymiana amortyzatorów powinna się odbywać mniej więcej co około 60 000 – 80 000 przejechanych kilometrów.

Nasz warsztat samochodowy świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie. W ramach usługi wymieniamy amortyzatory przednie oraz wymieniamy amortyzatory tylne. Każdy pojazd, w zależności od modelu może mieć amortyzator zintegrowany ze sprężyną zawieszenia. Ten element nazywa się wtedy kolumną MacPhersona. W takiej sytuacji wymiana amortyzatora wymaga podniesienia samochodu, ściągnięciu koła, odkręcenia amortyzatora oraz odkręceniu kolumny MacPhersona.

Sytuacja ta z kolei, wymusza rozbieranie kolumny na stole warsztatowym Na nowy amortyzator zakłada się sprężynę, łożysko oraz poduszkę amortyzatora. W związku z tym dokonujemy także wymiany poduszek amortyzatora oraz wymiany sprężyn. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełną fachowością oraz profesjonalizmem. Warto korzystać z usług naszego warsztatu, ponieważ działamy kompleksowo.

UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ AMORTYZATORÓW – TEL. 604 479 949

Kiedy należy wymienić amortyzator?

Jak wspomnieliśmy wcześniej każdy amortyzator należy wymienić w odpowiednim czasie. Bez względu na to, ile przejechanych kilometrów minęło od poprzedniej wymiany, są pewne niepokojące symptomy, które świadczą o tym, że czas żywotności amortyzatorów dobiega końca. Jest to między innymi:

  • długie bujanie się nadwozia po wjechaniu w dziurę
  • częste włączanie się sytemu ABS w trakcie hamowania
  • falowanie samochodu podczas hamowania
  • stukanie dobiegające z podwozia pojazdu
  • drganie kierownicy

Są to symptomy świadczące o tym, że należy wybrać się na diagnostykę, aby ustalić koszt wymiany amortyzatorów. Cena wymiany amortyzatorów jest uzależniona od stanu ich zużycia oraz od tego czy amortyzator jest zintegrowany ze sprężyną zawieszenia.

Jak sprawdzić aktualny stan amortyzatorów?

Zanim pojawią się jakiekolwiek objawy świadczące o potrzebie wymiany amortyzatorów, można zdiagnozować ich stan podczas badania na specjalistycznym urządzeniu. Niemniej jednak wynik nie zawsze jest wiarygodny. Inna ewentualność to oględziny dokonywane przez doświadczonego mechanika. W naszym salonie wymiany amortyzatorów Bydgoszcz, dokonują tylko i wyłącznie wykwalifikowani pracownicy. Jeśli sytuacja tego wymaga, po badaniu są w stanie podać cenę wymiany amortyzatorów.

Dzięki temu nasi Klienci otrzymują natychmiastowy kosztorys, który ułatwia a zarazem przyspiesza współpracę. Jako specjaliści w branży motoryzacyjnej cenimy sobie pełen profesjonalizm.

Od powstania firmy jednogłośnie twierdzimy, że jakość usług powinna być stale podnoszona i utrzymywana na możliwie najwyższym poziomie. Dowodem na to są tysiące przeprowadzonych badań oraz setki przeprowadzonych napraw. Warto nam zaufać oraz powierzyć auto w nasze ręce.

 

WYMIENIMY TWOJE AMORTYZATORY TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AutoDave Martyna Prywinska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
AutoDave Martyna Prywinska
Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
NIP 5542521732
REGON 382308130
biuro@mechanik-bydgoszcz.com