USTAWIANIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ

Jednym z najważniejszych testów układu jezdnego pojazdu jest badanie geometrii kół. Należy pamiętać o tym zabiegu, ponieważ jest on bardzo istotny – szczególnie dla pojazdów, które uczęszczają po kiepskich drogach. Prawidłowe ustawianie zbieżności kół zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, wpływa na mniejsze zużycie paliwa oraz opon.

W naszym warsztacie geometria kół Bydgoszcz zalecamy przeprowadzanie kontroli układu co jakiś czas – bez względu na to kiedy była dokonywana naprawa. Ustawianie zbieżności kół jest szczególnie ważne po ingerencji w układ kierowniczy, zawieszenie samochodu, po wymianie łożysk czy sprzęgieł. Dzięki temu, że posiadamy sprzęt najnowszej technologii, która posiada trójwymiarową matrycę, badanie przeprowadzamy nawet w pięć minut.

Jest to bardzo istotne, ponieważ minimalizacja czasu obsługi naszych Klientów wpływa na zwiększenie dostępności naszych usług. Najprościej rzecz ujmując, mamy możliwość obsłużenia większej ilości Klientów w krótszym czasie. Dzięki temu możemy się poszczycić tym, że danie zbieżności kół Bydgoszcz jest przeprowadzane niemalże w ekspresowym tempie.

UMÓW SIĘ NA USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ – TEL. 604 479 949

Geometria kół w Bydgoszczy w najlepszych cenach!

Oprócz tego, że posiadamy najwyższej jakości sprzęt a nasze usługi opierają się na fachowej wiedzy, posiadamy najlepsze ceny w Bydgoszczy. Wielu naszych Klientów to mieszkańcy miasta Bydgoszcz. Niemniej jednak zdarzają się także tacy, którzy przyjeżdżają do nas z miejscowości ościennych, ponieważ jest to dla nich bardziej opłacalne i korzystne – nawet po dodaniu kosztów paliwa za dojazd.

Mimo, że geometria kół wpływa na bezpieczeństwo jazdy i nie powinno się na jej badaniu oszczędzać, warto skorzystać z naszego warsztatu, który oprócz jakości gwarantuje najniższe ceny w mieście. Ponadto posiadamy urządzenie, które pracuje w systemie 3d do pomiaru geometrii kół. Dzięki niemu mamy możliwość zbadania pojazdu w sposób bardzo dokładny i szczegółowy. Przed takim badaniem konieczna jest jednak kontrola zawieszenia. Wykonuje się po to, aby wyeliminować luzy w pojeździe.

 

Kiedy warto udać się na badanie geometrii auta?

Większość zmotoryzowanych zadaje sobie to pytanie, dlatego jako specjaliści spieszymy z odpowiedzią. Badanie geometrii kół wykonuje się minimum raz w roku i to najlepiej przed sezonem letnim.

Ponadto zawsze kiedy kupimy auto używane należy skontrolować te parametry. Podobnie jest przy wymianie elementów zawieszenia, wymianie opon oraz w momencie kiedy opony nie zużywają się równomiernie lub gdy kierownica nie jest prawidłowo ustawiona. Samo nieprawidłowe prowadzenie auta powinno nas sprowokować do tego, aby pojawić się w warsztacie.

 

Co dzieje się z oponami przy nieprawidłowo ustawionej geometrii?

Opony, które są źle ustawione i nie mają prawidłowej geometrii szybciej się zużywają. Czasem po pokonaniu niedługich dystansów nadają się do wyrzucenia. Czasem może to być raptem kilkaset kilometrów. Kiedy bieżnik nierównomiernie się ścina dochodzi do zniszczenia opony. Dlatego też przy zakupie nowych opon powinno się wykonać badanie. Tego typu diagnostyka jest wykonywana między innymi przez warsztat, który zajmuje się także ustawieniem zbieżności w Bydgoszczy.

 

Dlaczego geometria i zbieżność kół są takie ważne?

Są wręcz bardzo istotne. Dlaczego? Ponieważ w momencie, kiedy koła samochodu są nieprawidłowo ustawione, kierowca nie ma prawidłowej kontroli nad pojazdem. Samochód źle się prowadzi a nawet potrafi ściągać na nieprawidłowy tor jazdy, co z kolei może skutkować nieszczęściem. Wypadek czy nawet drobna kolizja na prostej drodze, może zakończyć się tragicznie jeśli z naprzeciwka pojawi się inny pojazd. Warto być przezornym i zadbać o badanie zawczasu, zanim dojdzie do tragedii.

Opinie o usłudze ustawiania zbieżności kół

Łukasz Sobczyk

Firma pełna profesjonalizmu. Fachowcy są mili a świadczone usługi są bardzo dobre jakościowo. Nie mogę powiedzieć złego słowa.


Fiat

Bydgoszcz, Cicha

5.0
2019-08-13T06:28:35+00:00

Bydgoszcz, Cicha

Fiat
Firma pełna profesjonalizmu. Fachowcy są mili a świadczone usługi są bardzo dobre jakościowo. Nie mogę powiedzieć złego słowa.
Michał Raptowicz

Ustawiałem u nich zbieżność. Mają najlepszy sprzęt w Bydgoszczy. Opłacało mi się nawet do nich jechać spoza miasta. Ceny są konkurencyjne.


Land Rover

Bydgoszcz, Fordon

5.0
2019-08-13T06:29:40+00:00

Bydgoszcz, Fordon

Land Rover
Ustawiałem u nich zbieżność. Mają najlepszy sprzęt w Bydgoszczy. Opłacało mi się nawet do nich jechać spoza miasta. Ceny są konkurencyjne.
Kamil Trzaskowski

Polecam wszystkim zmotoryzowanym. Korzystam z usług tego warsztatu od wielu lat i nigdy się nie zawiodłem.


Volkswagen

Bydgoszcz, Nakielska

5.0
2019-08-13T06:30:44+00:00

Bydgoszcz, Nakielska

Volkswagen
Polecam wszystkim zmotoryzowanym. Korzystam z usług tego warsztatu od wielu lat i nigdy się nie zawiodłem.
5
3

W NASZYM WARSZTACIE WYKONASZ GEOMETRIE KÓŁ! TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Auto Dave Martyna Wilczyńska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
Autodave Martyna Wilczyńska
ul. Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
604 479 949
biuro@mechanik-bydgoszcz.com