NAPRAWY UKŁADU KIEROWNICZEGO

Układ kierowniczy jest kluczowym elementem każdego pojazdu, ponieważ to właśnie on pozwala użytkownikowi nawigować maszyną. Oddaje mu kontrolę nad kierunkiem jazdy. Nie trudno dojść do wniosku, że jakiekolwiek uszkodzenia elementów należących do tego układu mogą mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pozostałych użytkowników ruchu.

To właśnie brak odpowiedniej kontroli nad pojazdem, wynikający z uszkodzeń mechanicznych, warunków na drodze, czy stanu kierowcy odpowiada za ogromną część wypadków drogowych. Jakiekolwiek, choćby najmniejsze problemy z reakcją samochodu na nasze komendy powinny nas natychmiast zaalarmować i zmusić do przyjrzenia się stanowi auta. Istnieje spora szansa, że uszkodzone lub poluzowane części odpowiadają za jego nietypowe zachowanie i jeśli w porę nie zadbamy o ich naprawę, może dojść do tragedii.

Choć najbardziej widocznym i charakterystycznym elementem układu kierowniczego jest sama kierownica, tak naprawdę składa się on również z innych, słabiej widocznych części: drążków, ich końcówek, zwrotnic kół, czy przekładni. To właśnie z nimi najczęściej występują problemy.

UMÓW SIĘ NA NAPRAWĘ UKŁADU KIEROWNICZEGO – TEL. 604 479 949

Jak wygląda realizacja usługi?

W pierwszej kolejności mechanik musi dokonać bardzo dokładnego przeglądu stanu technicznego pojazdu, żeby przekonać się, który z elementów odpowiada za jego nietypowe zachowanie. Układ kierowniczy składa się z części, które raczej nie podlegają naprawie – jeśli któraś z nic jest uszkodzona należy ją zazwyczaj wymienić.

Zaleca się przy tym wymianę parę elementów danego typu, nawet jeśli nie wszystkie sprawiały kłopoty. Następnie dochodzi do kolejnego przeglądu, który ma za zadanie upewnić mechanika, że rozwiązał wszystkie problemy trapiące pojazd i nie pominął żadnego z nich. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mechanik powinien również dokonać regulacji zbieżności kół, która również ma niebagatelny wpływ na kontrolowanie pojazdu.

Co wchodzi w zakres usługi naprawy układu kierowniczego?

Układ kierowniczy jest jednym z najbardziej kluczowych elementów samochodu, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z pojazdu. Z tego powodu należy poświęcić mu szczególnie dużo uwagi. W zakres naszych działań w tym aspekcie wchodzą następujące usługi:

  • wymiana drążka kierowniczego
  • wymiana końcówek drążków kierowniczych
  • wymiana, regeneracja oraz naprawa przekładni kierowniczej
  • wymiana osłony przekładni kierowniczej
  • wymiana oraz naprawa przegubu kolumny kierowniczej
  • wymiana płynu wspomagania kierownicy
  • naprawa oraz montaż wspomagania kierownicy
  • wymiana, regeneracja oraz naprawa pomp wspomagania
  • wymiana oraz naprawa zwrotnicy koła

KOMPLEKSOWE NAPRAWY UKŁADU KIEROWNICZEGO TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AutoDave Martyna Prywinska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
AutoDave Martyna Prywinska
Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
NIP 5542521732
REGON 382308130
biuro@mechanik-bydgoszcz.com