NAPRAWA ROZRUSZNIKÓW W NASZYM WARSZTACIE

Rozrusznik to proste, ale równocześnie niezwykle ważne i potrzebne urządzenie, którego praca jest kluczowa podczas uruchamiania samochodu. Choć sam napędzany jest niewielkim silnikiem o niezbyt dużej mocy, musi za pomocą swojego działania doprowadzić do rozruchu znacznie większego silnika, napędzającego cały pojazd. Jak widać praca wykonywana przez ten element jest niezwykle ciężka i choć jest on bardzo wytrzymały, bywa narażony na przeróżne awarie.

W naszym zakładzie wykonujemy zarówno naprawę rozruszników, jak również jedną z najtańszych, a równocześnie najpewniejszych regeneracji rozruszników w Bydgoszczy. Jeśli zaś naprawa urządzenia okaże się niemożliwa lub z jakiegoś powodu niewystarczająco opłacalna, nic nie stoi na przeszkodzie, by wymienić uszkodzony element na zupełnie nowy.

Wszystkie usługi wykonujemy kompleksowo, za niewielkie pieniądze, oferując przy tym jakość, która jest w stanie łatwo zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Jeśli szukasz zakładu, wykonującego naprawę rozruszników w Bydgoszczy, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

UMÓW SIĘ NA NAPRAWĘ LUB WYMIANĘ ROZRUSZNIKA – TEL. 604 479 949

Najczęstsze awarie rozruszników

Rozrusznik pobiera energię bezpośrednio od akumulatora. Nietrudno więc o sytuację, w której awaria jednego z elementów, pociąga za sobą uszkodzenie drugiego. Może się okazać, że naprawa rozrusznika będzie musiała towarzyszyć naprawie lub wymianie akumulatora – tym bardziej więc warto naprawić rozrusznik, gdy tylko zaczną pojawiać się z nim pierwsze problemy.

Poniżej podajemy kilka najbardziej popularnych awarii rozruszników.

  • Jeśli po przekręceniu kluczyka nie dzieje się absolutnie nic, może okazać się, że przewód masowy zerwał się w wyniku korozji i w efekcie urządzenie nie ma połączenia elektrycznego z masą. Mogło również dojść do awarii elektromagnetycznego włącznika.
  • Zbyt niskie napięcie, wynikające z niewystarczająco naładowanego akumulatora, może sprawić, że włącznik elektromagnetyczny nie zadziała odpowiednio i zamiast uruchomienia rozrusznika usłyszymy jedynie serię krótkich stuknięć. Dźwięki stukania mogą być również objawami zużycia niektórych elementów, takich jak szczotki lub uzwojenie, lub ich awarii.
  • Czasami może dojść do awarii mechanizmu sprzęgającego, przez którą koło rozrusznika nie jest w stanie zazębić się wieńcem zębatym silnika (co jest absolutnie niezbędne do uruchomienia silnika – dochodzi do niej właśnie przy użyciu zębatki). Przyczyną może być awaria widełek sprzęgających. Może dojść również do awarii bediksa, czyli jednokierunkowego sprzęgła włączającego do pracy koło zębate. W najrzadszym przypadku mogło dojść do wyłamania zębów.
  • Niewystarczająco naładowany akumulator lub problemy ze stykami elektrycznymi mogą sprawić, że rozrusznik będzie kręcił się zbyt wolno i nie będzie w stanie uruchomić silnika. Może dojść do tego również w sytuacji, gdy zużyte są szczotki, łożyska ślizgowe wirnika lub uszkodzony jest sam wirnik. Może być to też objaw awarii silnika rozrusznika. Warto sprawdzić również kąt wyprzedzenia zapłonu oraz upewnić się, że nie używamy oleju o zbyt dużej lepkości.
  • Jeśli rozrusznik działa, ale przy tym dziwnie hałasuje, mogło dojść do uszkodzenia tulei mechanizmu sprzęgającego lub zębnika. Jeśli zaś rozrusznik nie przestaje się kręcić po uruchomieniu silnika sprawa jest bardzo poważna – w takim wypadku przyczyną może być zacięcie włącznika, zablokowanie zespołu sprzęgającego lub awaria stacyjki.

NAPRAWIMY LUB ZREGENERUJEMY TWÓJ ROZRUSZNIK TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AutoDave Martyna Prywinska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
AutoDave Martyna Prywinska
Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
NIP 5542521732
REGON 382308130
biuro@mechanik-bydgoszcz.com