DIAGNOSTYKA I WYMIANA AKUMULATORA

Akumulator to jeden ze zdecydowanie najbardziej istotnych elementów wyposażenia samochodu. To właśnie on odpowiada za dostarczanie energii do pozostałych części, w tym przede wszystkim do silnika podczas próby odpalenia maszyny.

Niestety, tak jak każde urządzenie, również on jest narażony na wiele uszkodzeń, czasami nawet niemożliwych do naprawy. W naszym warsztacie wszystkie działania związane z mechaniką samochodową wykonujemy kompleksowo i z ogromną przyjemnością dokonamy wymiany akumulatora na zupełnie nowy, w stu procentach dopasowany do samochodu naszego klienta.

Cena tej usługi w żadnym wypadku nie należy do wysokich, a może mieć ogromne znaczenie dla zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i przyszłości naszej maszyny – jazda przy niesprawnym akumulatorze może mieć niezwykle negatywny wpływ na bardzo wiele elementów samochodu, w tym również na silnik, którego naprawa lub wymiana może już kosztować naprawdę potężną sumę pieniędzy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w naszym warsztacie przeprowadzić najtańszą diagnostykę akumulatora w Bydgoszczy.a

UMÓW SIĘ NA DIAGNOSTYKĘ AKUMULATORA – TEL. 604 479 949

Zaczynamy od diagnostyki akumulatora

Diagnostyka akumulatora trwa bardzo krótko i można bez najmniejszego problemu przeprowadzić ją podczas wizyty w warsztacie, którą i tak odbędziemy w celu wymiany opon na zimowe. W żadnym wypadku nie należy też do drogich usług, a pozwoli uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, w której samochodu najzwyczajniej w świecie nie będzie się dało odpalić.

Nie jest też szczególnie skomplikowana, co można łatwo dostrzec, przyglądając się poszczególnym etapom składającym się na ten proces. Pierwszym krokiem podczas diagnostyki akumulatora powinno być sprawdzenie koloru i poziomu elektrolitu – przy odpowiednim działaniu urządzenia, ciecz jest bezbarwna, jeśli zaś jej barwa stała się brązowa, akumulator prawdopodobnie przez dłuższy czas był niedoładowywany. Oznaką przeładowywania sprzętu jest za to czarny odcień elektrolitu.

Jeśli chodzi o ilość kwasu, sprawa jest podobnie prosta. Powinien sięgać 1 lub 2 centymetry powyżej krawędzi płyty. Jeśli jest go zbyt mało należy dolać odpowiednią ilość wody destylowanej (koniecznie właśnie jej, a nie samego kwasu) a następnie odczekać kilka godzin, a najlepiej całą dobę, by ciecz się ujednorodniła. Spory ubytek elektrolitu z pewnością ma swoją przyczynę – może wyciekać lub napięcie układu ładowania jest zbyt wysokie.

Kolejnymi rzeczami które koniecznie należy sprawdzić są chociażby gęstość elektrolitu, wspomniane przed chwilą napięcie układu ładowania oraz sprawność akumulatora po obciążeniu go potężnym ładunkiem prądu. Te wartości również nie są szczególnie trudne do sprawdzenia, jednak wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu – jeśli ich nie posiadamy, powinniśmy tym bardziej zaufać specjalistom, zwłaszcza, że związana z diagnostyką akumulatora cena jest naprawdę bardzo niska. Dzięki zleceniu tego zadania odpowiednio przeszkolonemu personelowi będziemy mieli pewność co do rzetelności wyników.

ZAPRASZAMY NA DIAGNOSTYKĘ LUB WYMIANĘ AKUMULATORA TEL. 604 479 949

NAPISZ DO NAS!
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przesłaniem zapytania do skupu aut. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AutoDave Martyna Prywinska z siedzibą ul. Nad Torem 16, 85-409 Bydgoszcz"

Mechanik Bydgoszcz
AutoDave Martyna Prywinska
Nad Torem 16
85-409 Bydgoszcz
NIP 5542521732
REGON 382308130
biuro@mechanik-bydgoszcz.com